JÄSENET

HALLITUS

OLTERMANNI
Puheenjohtaja

Jouni Järvinen Oakbridge Instruments
Soitinrakentaja-artesaani
Puh. 040 545 8545
jouni.j.jarvinen@gmail.com

KILTAMESTARI
Sihteeri, jäsenrekisteri asiat

Anssi Nuutinen / IKATA Soitinrakennus
Soitinrakentaja-artesaani / Opettaja, IKATA
Puh. 044 755 4500
anssi.nuutinen@saunalahti.fi

KIRSUNVARTIJA
Rahastonhoitaja

AP Paasonen / Soitinpaja JaSeSoi
Soitinrakentajamestari
Puh. 014 212 382
ap@jasesoi.fi

HALLITUKSEN JÄSEN
Koulutusvastaava

Jari-Pekka Kola / Kolacraft
Teollinen muotoilija/ Soitinrakentaja
Puh. 040 575 3960
kolacraft@icloud.com

HALLITUKSEN JÄSEN
Tietotekniikkavastaava

Otto Lindberg / Asgard Guitars
Soitinrakentaja-artesaani
Puh. 044 976 2269
info@asgard-guitars.com


MUUT JÄSENET

Markus Haavisto / MH Custom Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 045 164 1724
markushaavisto@hotmail.com
Pekka Helanen / Kumu Drums
Soitinrakentaja

Puh.(03) 612 7424
kumu@kumu.fi

Petri Jaakkonen / Korpi Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh.040 533 1580
mail@korpi-instruments.com

Teemu Järvinen / Finlandia Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 050 3783626
finlandiainstruments@gmail.com

Harri Kauppila / Kitarafaktori
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 7573117
kitarafaktori@gmail.com

Sami Koivisto / Koivisto Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 0400 944809
sami.koivisto@kaje.fi

Jari Kokko / Keihäs Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 0400 772223
jari@keihasguitars.fi

Antti Kokkonen / Kokkonen Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 524 0828
antti@kokkoneninstruments.com

Jani Koponen / Copone´s
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 952 8725
copone@copones.fi

Keijo Korelin / Luthier Keijo Korelin
Soitinrakentajamestari

Puh. 050 5616016
info@keijokorelin.com

Teemu Korpi / Kansan Kitara/Kanki Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 967 2345
kanki@kankiguitars.fi

Jyrki Kostamo / Ruokangas Guitars
Soitinrakentajamestari

Puh. 050 522 9379
jyrki.kostamo@kolumbus.fi

Katarina Larisuo / Mikki House
Artenomi

Puh. 040 096 5706
mikkihouse@gmail.com

Juuso Lindberg / Asgard Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 044 976 2269
info@asgard-guitars.com

Juha Lottonen / Lottonen Guitars
Soitinrakentajamestari

Puh. 010 440 5200
info@lottonen.com

Ari Jukka Luomaranta / AJL Guitars
Soitinrakentajamestari

Puh. 040 507 1383
aj@ajl-guitars.com

Juho Manninen / Manninen Custom Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 050 573 2686
juho@manninencustom.com

Ville Mattila / Halla Custom Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 746 8902
mattila@halla.tv

Timo Mustonen / Tonecraft
Soitinrakentajamestari

Puh. 050 338 7545
timo.mustonen@uniarts.fi

Harri Mäkinen / Tampereen Runopuu
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 050 345 1444
harrille@gmail.com

Kari Nieminen / Versoul Oy
Soitinrakentaja

Puh. 044 565 1252
versoul.kari@gmail.com

Tomi Nivala / Ruokangas Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 721 7644
rev.nivala@gmail.com

Ossi Raippalinna / Ossi Percussion
Soitinrakentaja

Puh. 040 743 8906
info@ossipercussion.com

Veijo Rautia / Rautia Guitars
Soitinrakentajamestari

Puh. 050 520 5058
veijo.rautia@gmail.com

Juha Rinne / Lottonen Guitars
Soitinrakentaja

Puh. 040 500 1138
juha.u.rinne@gmail.com

Juha Ruokangas / Ruokangas Guitars
Soitinrakentajamestari

Puh. 040 501 4296
juha@ruokangas.com

Kai Seppälä / Aurora Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 045 131 4255
auroraguitars@gmail.com

Tero Siromaa / IKATA Soitinrakennus
Kone- ja tuotantotekniikan insinööri, AMK

Puh. 044 755 4501
tero.siromaa@gmail.com

Kristian Wetterstrand / Wetterstrand Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 728 6966
wetterstrand.kristian@gmail.com

Olli Viitasaari / Viitasaari Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 0400 512181
olli@viitasaariguitars.com

Saku Vuori / Vuorensaku
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 050 309 9438
contact@vuorensaku.fi


KUNNIAPUHEENJOHTAJA

Rauno Nieminen / T:mi Rauno Nieminen
Soitinrakentajamestari

Puh. 050 338 7783
rauno.nieminen@icloud.com


KUNNIAJÄSENET

Esa Kuloniemi / Esa Kuloniemi
Bluesministeri

Kauko Liikanen / Liikanen Guitars
Soitinrakentaja

Puh. 09 755 4642

Keijo Liikanen / Liikanen Guitars
Soitinrakentaja

keijo.liikanen@liikanenguitars.com

Matti Nevalainen / Finnish Guitar Works
Soitinrakentaja

Puh. 040 502 4492
info@flyingfinnguitars.fi

Jaakko Noso / Jaakko Noso Appreciation Society Facebookissa
Soitinrakentaja

s. 26.7.1913
k. 12.4.2013

Juha Nuutinen / Juha Nuutinen
Soitinrakentaja

Jyrki Pölkki / Soitinrakentajat AMF
Soitinrakentaja / Laivanrakentaja / Maailmanparantaja

Puh. 017 554 0125
polkkijyrki@gmail.com